Grudniowy Google Core Update

grudniowy update google core algorithm

Google na zakończenie mało pomyślnego dla większości ludzi na świecie 2020 roku, wprowadziło grudniową aktualizację rdzenia swojej wyszukiwarki. Wdrażanie rozpoczęło się około godziny 13:00 czasu wschodniego 3 grudnia 2020 r. o czym Google poinformowało na Twitterze. Za plus minus 7-14 dni powinniśmy ocenić zasięg tej aktualizacji.

Czy tym razem znaczny procent domen odczuje w swoim ruchu organicznym wpływ wprowadzonego update? Czy wiele biznesów zostanie tym update dobitym, na rzecz kolejnego wzmocnienia hegemonii globalnych marek? Czas pokaże.

O kilka wniosków myślę, że można się pokusić już dzisiaj. Z pewnością jest to kolejny etap strojenia algorytmu Google. Z moich pierwszych obserwacji wynika, że na wiele ogólnych zapytań (które na co dzień obserwuję) pojawiają się mapki, np.: ubezpieczenia OC, ubezpieczenia turystyczne, ubezpieczenie samochodowe itp. Jeśli taki trend się utrzyma, to z pewnością będzie to wielka szansa dla wielu lokalnych firm.

Oczywiście za za kilka tygodni od zakończenia obecnego wdrożenia, może być wprowadzona tzw. poprawka, o której Google głośniej raczej już nie wspomni, m.in. po to, aby zaciemnić wpływ czynników rankingowych, które mogły mocniej zostać wzięte pod uwagę przy tej aktualizacji.

Dodaj komentarz